Arsenal Yarı Finale Oldukça Yakın

İlk maçta 2-0 yendiği Napoli karşısında Arsenal tur arıyor
Napoli v Arsenal
April 18,2019
22:00

Bu sezon Avrupa Ligi’nde şampiyon olup gelecek yıl Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı garantilemek isteyen Arsenal çeyrek finalin rövanş maçında Napoli’ye konuk oluyor. Arsenal evinde oynanan ilk maçı 2-0 kazanarak rövanş için büyük bir avantaj sağlamıştı. Napoli ise yıllardır olduğu gibi yine deplasmanda bir İngiliz takımına karşı üstün gelememişti. Ligde şampiyonluk umudu kalmayan ancak ikinciliği neredeyse garantileyen Napoli adına Avrupa Ligi tek tutunacak dal. Bu sebeple maça asılacak ve her türlü riski alacaktır. Bu da Arsenal adına bir avantaja dönüşebilir şayet rakip defansı dengesiz yakalarlarsa. Fakat, ne olursa olsun Napoli’nin 2-0’ın rövanşını kazansa da turu getirecek skoru alması zor görünüyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

  • Unai Emery ve öğrencileri için her ne kadar lig zorlu geçiyor olsa da artık görece kolay rakipler ile karşılaşacaklar ve bu sebeple akıllarını Avrupa Ligi’ne verebilirler. Evlerinde aldıkları 2-0’lık galibiyet Arsenal’a Napoli’deki rövanşta büyük kolaylık sağlayacaktır. Rakibin her şekilde üstlerine geleceğini bildikleri için oyun planını buna göre kuracaklardır.
  • Carlo Ancelotti gelecek sene yeniden Şampiyonlar Ligi’ne katılacaklarını biliyor. Ne var ki Napoli bu yıl ligde iyi olmasına karşılık Şampiyonlar Ligi’nde hayalkırıklığı yaşattı. Avrupa Ligi kupası kaldırmak taraftara verilecek en güzel hediye olacaktır fakat, 2-0 yenildikleri Arsenal’i 3 farklı yenmek oldukça zor. Bu sebeple Napoli bütün gücüyle maçı tek kaleye çevirmeye bakacaktır.
  • Zorlu maçta esas yük orta sahada olacak. Napoli orta sahası topu ayakta tutup ileri uca taşımaya çalışacak. Ancak bu noktada bütün mücadeleleri kazanmaları lazım. İlk maçta özellikle birinci devrede bu işi Arsenal iyi yapmıştı. Şayet Napoli ilk devrede istediği oyunu ortaya koyup bir gol bulamazsa bütün planları değişir. Arsenal orta sahada kaptığı toplarla özellikle kanatlardan tehlike yaratabilir. Bunun için Napoli defansının orta sahaya yardım etmesi şart.
  • Napoli oyunu kısaltmaya çalışacak özellikle birinci bölgeden hızla çıkmaya bakacaktır. Bu oyunun tehlikesi orta sahada kaptırılan topların defans arkasına sarkan oyuncular tarafından tehlike yaratacak olması. Napoli stoperleri bu noktada belki de bu sezonki en zorlu karşılaşmalarına çıkacak. Fakat, Napoli’nin 2-0’ın rövanşında bütün riskleri alması gerek. Şayet ilk yarı iki gol bulurlarsa oyun daha istedikleri noktaya döner.

Napoli ile Arsenal arasındaki zorlu mücadelede Napoli maça kazanmaya yakın ekip. Ne var ki turu Arsenal’in geçmesi daha yüksek bir olasılık. İlk maça göre daha heyecanlı geçecek müsabakada 2,5 üstü oynamak akıllıca olur. Yine de kendisini güvene almak isteyenler 3,5 altını düşünmeli.

Bahis yap -