Efes Bu Sefer Real’i Yenebilir Mi?

Anadolu Efes, Euroleague kapsamında Real Madrid'i konuk edecek.
Anadolu Efes v Real Madrid
December 07,2018
19:00

Anadolu Efes geçen sezon oldukça kötü sonuçlar aldıkları bir zamanda ani bir karar ile Ergin Ataman’ı koçluğa getirmişti. Ne var ki Ataman bir anda takımı şahlandıramamış ve Euroleague’de beklentinin altında kalınmıştı. Bu sezona “diriliş” sloganıyla başlayan lacivert beyazlılar Euroleague’in ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin iddialı ekiplerinden biri olmayı başardı. Özellikle uzunlarıyla öne çıkan Anadolu Efes dört yıldır normal maçlarda yenemediği Real Madrid’i konuk edecek. Tıpkı Anadolu Efes gibi iyi bir sezon geçiren Real Madrid’de Euroleague’de liderlik için bu zorlu maçı kazanması gerektiğini biliyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna

  • Ergin Ataman’ın oyunlarında guardların yeri ayrıdır. Bu sezon iyi transferler yapan ve Shane Larkin ile Vasilije Micic yan yana harikalar yaratıyor. Bu maçta da ikilinin iyi bir performans ortaya koyması bekleniyor.
  • Geçen sezona kıyasla daha dirençli bir takım görüntüsü çizen Anadolu Efes bu maçta da son topa kadar direnecektir. Zaten son yıllarda kaybedilen maçlara bakıldığında iki ya da üç sayılık farklar göze çarpmakta. Şayet Anadolu Efes bu sefer işi sağlam tutabilirse dört yıl sonunda yeni bir galibiyet alabilir.
  • Real Madrid Euroleague kapsamında son iki maçını kaybetti. Yunanistan’da Olympiakos’a karşı ilk yarısını yenik kapadığı maçtan 88-83 mağlup ayrılırken evinde de CSKA Moskova’ya boyun eğdi. Euroleagu’de liderlik için yarışan takım bu mağlubiyetlerin ardından yenden galibiyet serisi elde etmek isteyecektir. Bunun için de Anadolu Efes maçına hızlı başlayacaktır.
  • Anadolu Efes şayet saha avantajını iyi kullanabilirse, iki maçlık yenilgi yüzünden morali düşmüş olan rakibini geçebilir. Real Madrid karşısındaki en son zaferde de yine sahadaki taraftarların maç boyunca süren desteğinin artısı oldukça fazlaydı.
  • İki takımda da ilk 5 kadar benchdeki oyuncular da önemli. Bu noktada Anadolu Efes rakibine kıyasla biraz daha önde. Geniş bir kadroya sahip Anadolu Efes özellikle koç Ataman’ın 2, 3 ve dört numarada değişikliğe gitmesiyle rakibini şaşırtabilir.

Anadolu Efes ile Real Madrid arasındaki mücadelede her iki takım da galibiyete oldukça yakın. Ancak saha üstünlüğünü elinde bulunduran, yeniden kendisine gelen Anadolu Efes fazla hata yapmazsa yıllar sonra rakibini yeniden yenebilir. İki takımın güçleri birbirine yakın olduğu için maç skorunun 4 sayı üstünde olması pek beklenmiyor.

Bahis yap -