İki Takım Da Kupayı İstiyor

Arsenal ile Napoli Avrupa Ligi'ne yarı final için mücadele ediyor
Arsenal v Napoli
April 11,2019
22:00

Arsenal bu sezon kötü başladığı Premier Lig’de sonrasında iyi toparladı ancak hala ilk dörde giremedi. Kalan haftalarda ilk dört takım içinde yer alıp gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyor. Tabii bu arada Avrupa Kupası’nı kaldırma isteği var. Ancak bunun için kalan zorlu rakipleri geçmesi de gerek. Bunların ilki İtalya’da yıllardır şampiyonluğu Juventus’a kaptıran Napoli. Bu yıl da Juventus’un arkasında kalan Napoli artık sadece Avrupa Kupası’nı hedefliyor. Ligde son maçlarına bakılınca Napoli’nin aklının sadece kupada olduğu daha iyi anlaşılıyor. En yakın takipçisi ile arasında 7 puan fark olduğundan lig için fazla endişelenmiyor Napoli. Bu hafta Arsenal karşısında Napoli ilk maçı kazanmak istiyor.

BONUS: 500TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

  • Napoli karşısındaki rakibi Juventus olmasa bu yıl Serie A’da şampiyon olabilirdi. Ne var ki rakibi takımını oldukça kuvvetlendirdiği için yine ikincilikte kaldı. Ne var ki Napoli’nin gücünün Avrupa kupaları için de fazla yeterli olmadığı bir gerçek. Hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi’nde alınan sonuçlar bunun göstergesi. Napoli her ne kadar çeyrek finale çıkmış olsa da bundan sonrası zor görünüyor.
  • Arsenal özellikle Unai Emery sonrasında oldukça iyi maçlar çıkarmaya başladı. Fakat, arka arkaya alınan beraberlikle ve kimi yenilgiler sonrası ligde geriledi. Şu an ilk dört için uğraşılsa da başarması biraz zor görünüyor. Buna karşılık Avrupa’da oldukça iyi ilerledikleri bir gerçek.
  • Bu haftaki maç açısından Napoli’nin rövanş adına bir avantaj elde etmesi turu getirebilir. Zira Arsenal ne kadar iyi oyun oynarsa oynasın deplasman sorunu yaşayan bir ekip. Büyük ihtimalle de Napoli’de mağlup olacak. O sebeple evindeki maçı en azından iki farkla kazanmaya bakacaktır.
  • Şayet deplasmanda olmasına karşılık Napoli rakibinin ataklarını kesebilirse bir şans elde eder. Zaten futbolcuların bir süredir akıllarında sadece Arsenal karşılaşması olduğu görünüyor. Bu hafta kazanmak için bütün güçlerini ortaya koyacaklardır ama başarılı olmaları pek imkan dahilinde görünmüyor.

Arsenal ile Napoli arasındaki Avrupa Ligi çeyrek final mücadelesinde ev sahibi ekip favori durumda. İki takımın da turu geçmesi şu an için eşit şartlarda görünse de ilk maçta Arsenal kazanacak güçte. Özellikle rakibinin evindeki gücü bilindiği için bu hafta kazanmaya bakacaktır.

Bahis yap -