Kazanan Süper Lig’de Kalabilir

Erzurumspor ile Akhisar ligde kalmak için mücadele ediyor
Erzurumspor v Akhisar
April 14,2019
20:00

Süper Lig’in son haftaları yaklaşırken şampiyonluk kadar ligden hangi takımların düşeceği de önem kazandı. Şu an için Erzurumspor, Akhisar ve Göztepe son üç takım durumunda. Bursaspor, Ankaragücü ve Fenerbahçe ise bu potaya oldukça yakın. Bu haftanın en dikkat çeken maçlarından biri ise hiç şüphesiz Erzurumspor ile Akhisar arasında oynanacak olan karşılaşma. Zira iki takımdan biri maçı kazandığı taktirde düşme hattından çıkmak için büyük bir şans elde edecek. Özellikle Cem Kavçak’ın takımın başına gelmesiyle biraz biraz düzelen Akhisar’ın galibiyet alması halinde kalan maçları daha da önem kazanacak. Erzurumspor’un kazanması halinde işi Akhisar’dan bir kademe daha zor ancak o da psikolojik bir rahatlama yakalayacaktır.

BONUS: 1000TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

  • Erzurumspor bu sezon üç teknik adam değiştirdi. Son olarak Hamza Hamzaoğlu ile anlaşan ekip yeni hocasıyla çıktığı üç maçı da kaybetti. Buna karşılık hala ligde kalmaları için çok ufak bir şansları var. Ligin şu anki durumunda Akhisar, Göztepe ve Bursaspor’u yenerlerse bu sene kümede kalırlar. Fakat bunu başarmaları oldukça zor gibi görünüyor.
  • Akhisar da tıpkı Erzurumspor gibi üç adet hoca değiştirdi ama onlar son teknik direktörleri Cem Kavçak ile bir beraberlik iki de galibiyet alarak son sıradan bir üste çıkmayı başardı. Şayet Akhisar Erzurumspor’un ardından Bursaspor’u yenerse ligde kalmak için bir şansı belirebilir. Ancak Akigoların bu iki karşılaşma dışında kalan mücadelelerden de puan alması şart.
  • Erzurumspor bu sezon sadece dört galibiyet alabildi ve bu maçların dördü de kendi sahalarındaydı. Erzurumspor’un bir diğer ilginç özelliği ise şampiyonluk yarışında olan her takım ile berabere kalmayı başarması. Kısaca takımın bir kalitesi var ancak galibiyet kazanamamak gibi psikolojik bir sorun içinde. Bu hafta bu durumu aşmaları için son hafta.
  • Oldukça zorlu geçeceği şimdiden belli olan Erzurumspor deplasmanında Akhisar son haftalarda olduğu gibi yine atak bir oyun ortaya koyacaktır. Son hafta Göztepe karşısında alınan galibiyet de takımın motivasyonunu arttırdı.
  • Her iki takım için de bu hafta bir nevi köprüden önce son çıkış gibi. Şayet maç berabere biterse iki takımında kalan haftalarda durumu toparlaması biraz zor olacak. Ayrıca Ankaragücü ve Fenerbahçe daha bir rahat nefes alacak.

Erzurumspor ile Akhisar arasındaki maçta kesin bir favori olmasa da Akigoların kazanma ihtimali bir tık daha fazla. İki ekip de maçın berabere bitmemesi için oldukça sıkı mücadele edecektir ama gol atma sorunları da göz önüne alınırsa 2,5 üstü olması çok zor.

Bahis yap -