Premier Lig’de Zirve Mücadelesi

Premier Lig'in lideri Manchester City zorlu Chelsea deplasmanında.
Chelsea v Manchester City
December 08,2018
22:30

Manchester City geçen sene olduğu gibi bu yıl da İngiltere’de fırtına gibi esmeye devam ediyor. Şimdiden şampiyonluğun en büyük adayı olan Manchester City liderliğini namağlup bir şekilde sürdürüyor. Ancak City bu hafta oldukça zorlu bir deplasmana çıkacak. Uzun zamandır İngiltere Premier Ligi’nin en zorlu takımlarından olan Chelsea bu hafta Manchester City’i konuk edecek. Manchester City halihazırda en yakın takipçisi olan Liverpool’dan 2 puan üstte ancak bir mağlubiyet ya da bir beraberlik sonrası bu farkın kapanması içten bile değil. Üçüncü sıradaki Chelsea bu hafta Manchester City’yi mağlup edebilirse zirve yarışında kendisinin de olduğunu gösterecek. Ne var ki evinde de olsa Chelsea’nin Manchester City’i yenmesi biraz zor gözüküyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

  • Namağlup Manchester City için bu hafta oldukça kritik. Üç puan almaları halinde en yakın takipçilerinden birine karşı avantaj elde edecekler. Bu sebeple Pep Guardiola ve öğrencilere maça baskılı bir oyun ile başlayacaktır. İlk 30 dakika boyunca Manchester City’nin tam saha presini görmek mümkün.
  • Chelsea zorlu rakibinin oyun planını bozmak için pas trafiğini kendi lehine çevirmeye çalışacaktır. Ayrıca oyunu uzatıp rakibini pas hatası yapmaya zorlayacaktır. Bu oyun planında Chelsea’yi en zorlayacak kısım orta saha mücadelesi. Şayet orta sahada rakip ataklar öncesi topu kapabilirse Manchester City’e karşı büyük bir avantaj elde eder.
  • Her iki ekibin de hem ilk hem de ikinci yarıda etkili oyun kurabildiği biliniyor. Bu yüzden maçta tempo yüksek olacağı gibi her an skor değişimi de yaşanabilir. Ancak son derece golcü oyuncuların sahada olacağı maçta toplam gol sayısının 2,5 üstü olmasını beklemek oldukça normal.
  • Manchester City en yakın rakibi Liverpool dışında bir de deplasmanda Wolves ile berabere kaldı. İlginç bir şekilde Wolves son maçında evinde Chelsea’yi mağlup etme başarısı da gösterdi.
  • Chelsea’nin Wolves’e 3 puan kaptırması zirve mücadelesini daha da ilginç kıldı. Bu beklenmedik puan kaybı sonrası Chelsea erkenden şampiyonluk yarışından kopmamak için Manchester City’i yenmeye mecbur. Manchester City ise rakibinin bu durumunu kendi üstünlüğü için bir baskı unsuru olarak kullanabilir.

Chelsea ile Manchester City arasındaki zorlu mücadelede konuk ekip favori durumda. Bu haftaya kadar hiç yenilgi almaması ve giderek oturan oyun planı ile Manchester City maçı kazanırsa kimse şaşırmaz. İlk devrenin gollü berabere bitme ihtimali yüksek ancak karşılaşma sonunda Manchester City galip takım olacaktır.

Bahis yap -